13 října, 2018

Popis základny

Historie

Dnem 1. 1. 2018 přešel na základě podepsané kupní smlouvy objekt na Javorné – místni části Šukačka č. p. 45 (skautská základna Bílého orla) do majetku organizace Junák – český skaut, Plzeňský kraj, z. s.

Završilo se tak naše několikaleté úsilí. Se změnou vlastníka přichází i některé nové změny v oblastech cen, rezervací a provozních podmínek. Byli bychom velmi rádi, pokud byste si je pozorně přečetli.

Umístění

Základna se nachází v atraktivním prostředí CHKO Šumava, v osadě Šukačka, 1,5 km stranou od hlavní silnice mezi obcemi Čachrov a Javorná v nadmořské výšce 900 m n.m.

GPS lokace základny jsou: 49°13′28.52″N 13°16′9.96″E.

Popis

Zděná budova je vybavena veškerým potřebným inventářem pro pobyt větších skupin osob. Na 11 standartně vybavených pokojích je celková ubytovací kapacita 31 lůžek. Kapacitu je možné navýšit o 5 přistýlek. V letních měsících (květen – září) je také možnost využít 13 válend v prostoru tělocvičny v podkroví budovy (bez možnosti vytápění)-

Je nutné si přivést vlastní povlečení včetně prostěradla. Případně je možné na základně lze zapůjčit komplet povlečení za poplatek 90 Kč/pobyt po příjezdu přímo od správce.

Základna otevírá pro výpravy a akce s minimálním počtem 20 plně platících účastníků (20 osob starších 6 let). Při všech akcích je přítomen některý z  určených správců, který zajišťuje provozní záležitosti v souladu se zpracovanými směrnicemi. Ubytovaní se řídí provozním řádem objektu. Je možné zajistit současný pobyt 2 menších skupin, pokud s tím skupina, která si pobyt objednala dříve, souhlasí.

Objekt je vybaven 8 toaletami, 2 pisoáry, 3 sprchovými kouty a 7 bojlery pro ohřev teplé vody. Ústřední topení v celém objektu zajišťuje elektrická kotelna.

V celém objektu je možné využít zdarma wi-fi připojení na internet.

V přízemí budovy se nachází kuchyně s jídelnou a velkou společenskou místností. Kuchyně je plně vybavena nádobím, myčkou na nádobí, el.sporáky s troubou, fritézou, mikrovlnou troubou, varnými konvicemi, lednicemi, nerezovými dřezy na mytí nádobí, pracovními stoly a bezdotykovou vodovodní baterií. Přímo sousedí s jídelnou a zabezpečuje možnost vydávání stravy přes 2 výdejní okénka. Základna má pitnou vodu z vlastního zdroje. Pro přepravu hotových jídel objednaných z nějakého stravovacího zařízení jsou na základně k dispozici nerezové várnice.

V objektu je dále k dispozici: televize, dětská postýlka, stolní fotbal a pinpong, petang, míče, šipky, ohniště, pískoviště, společenská místnost, sušárna, místnost pro úschovu lyží v zimním a kol v letním období, a také velký prostor v podkroví.

V objektu je nutné se přezouvat. V celém objektu je zákaz kouření. Pro kuřáky je vyhrazeno místo před budovou.

Základna je obklopena soukromými pozemky. Možnost jejich využívání zajišťuje na požádání správce a to po dohodě s jejich majitelem.